Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna izbička..
Streda, 24 August 2011 03:58

Kde bolotam bolo 2
Sú rozkošné, jediné na svete, naše. Deti. Spravili by sme pre ne čokoľvek. Chceme im vytvoriť to najkrajšie miesto, kde by sa cítili fajn a mohli sa bezstarostne hrať.
Aj vám bude čoskoro po byte pobehovať takéto malé stvorenie? A vy už začínate rozmýšľať o tom ako zariadiť detskú izbu?
Alebo ju máte zariadenú a stále máte pocit, že jej niečo chýba? Ak neviete ako by mala vyzerať, my áno.
Ako v rozprávke! Chce to nápad

Skôr ako začnete zariaďovať detskú izbu a zvláčať z obchodov kopu všelijakých vecí, zastavte sa na
chvíľku. Destká izbička má byť síce veselá a farebná, nábytok aj ostatné predmety v izbe by však mali tvoriť celok. Nápad, ten je vždy základom úspechu.
Vyberte si príbeh, tému alebo rozprávku. Nábytok, koberec, obrázky, závesy, doplnky, všetky veci vyberajte tak, aby spolu ladili a niesli sa v duchu témy, ktorú ste si zvolili.

Rozprávka na stene

Zoberte štetec, farby a trocha odvahy. Rozprávkový motív môžte na stenu pokojne namaľovať! Ak sa na to necítite, zavolajte si na to odborníka.
A nakoniec, v dnešnej dobe existuje na trhu taktiež množstvo nálepiek na steny, pomocou ktorých rozprávku v destkej izbe ľahko vykúzlite i vy. 
Stačí si vybrať ten správny motív, ktorý vám spolu s ostatnými vecami v izby vytvorí harmonický celok.

kde bolo tam bolo 4kde bolo tam bolo 6kde bolo tam bolo 5


Vyberte si farby


Zvoľte si 3- 4 farby ktoré budete kombinovať. Príliš veľa farieb pôsobí na dieťa rušivo. Ak si vyberiete chladnejšie farby, ako napríklad modrú, je dobré ich rozjasniť bytovými doplnkami vo výraznejšej teplej farbe, napríklad červenej.
Ako farbu stien nikdy nevoľte tmavú farbu. Ak je súčasťou témy, ktorú ste si vybrali aj tmavšia farba, vyberte v takejto farbe radšej koberec, alebo textilné doplnky. Poprípade ňou namaľujte len jednu zo stien.


Kde bolo tam bolo 3Myslite prakticky


Keďže väčšina z nás nemá toľko peňazí, aby po dvoch rokoch, keď nás farby v detskej izbe omrzia, kupovala nový nábytok, je vhodnejšie farby takéhoto finančne nákladnejšieho vybavenia detskej izby zvoliť tak, aby bolo neutrálne a použiteľné i po zmene ostatných prvkov v izbe.
Naopak, steny, závesy, posteľné prádlo, obrázky, prehoz na posteľ, či vankúšiky môžu mať pokojne výraznejší motív. Bytové doplnky môžu pre vaše bábätko v detskej izbe vyčariť hotový rozprávkový svet, v ktorom sa bude cítiť ako Alenka v ríši divov.
Ak vás motív v detskej izbe omrzí, skrátka ho vymeníte za iný.

kde bolo tam bolo 7


Ako v perinke


Zabudnite na studenú podlahu, vyzerá síce moderne, vaše dieťatko by sa však malo cítiť ako v perinke. Aj keď v nej už dávno nebude. Mäkký koberec, aspoň v strede izby bude miestom kde sa vaša ratolesť bude hrať. Tak nech je mu tam mäkkučko.

Aký koberec vyberiete, je len na vás, Môže a nemusí byť na ňom rozprávkový motív. Ak sa napríklad rozhodnete pre jednofarebný koberec , bude použiteľný aj neskôr, keď dieťa povyrastie, stačí ak bude farebne ladiť s témou a celkovým interiérom izby.

Tak čo, bude aj detská izba vášho drobca rozprávkovková?
fotografie: flickr.com, autori: warrenski, Dazed81, Laura Naqle, scribbletaylor, Robert Crum, Ernst Vikne